Beskrivelse
| Toldpositionsnummer | 84818099 |
| GTIN-14 Nummer (Æskeantal) | 15705020930130 |
| GTIN-13 Nummer | 5705020930133 |
| Bredde | 285 mm |
| Højde | 210 mm |
| Længde | 290 mm |
| Indhold | 2.5 Liter |
| Anbefalet sterilisationstemperatur (Autoklave) | 60 °C |
| Max. brugstemperatur (ikke fødevarekontakt) | 60 °C |
| Min. brugstemperatur | 5 °C |
| Bruttovægt | 1.796 kg |
| Nettovægt | 1.509 kg |
| Max. bars tryk | 10 Bar |
| Min. Bars tryk | 2 Bar |
| Koblingsstørrelse | 1/2 “ |
| Materiale | Messing; Orgalloy; TSGZ 15 |
| Max. pH-værdi i brugsopløsning | 11 pH |
| Min. pH-værdi i brugsopløsning | 2 pH |
| Oprindelsesland | Danmark |








