Beskrivelse
| Produceret i henhold til EU Regulativ 2023/2006/EU for God Fremstillingspraksis | Ja |
| Genbrugsmærke “2”, High Density Polyethylene (HDPE) | Ja |
| Toldpositionsnummer | 84818099 |
| GTIN-14 Nummer (Æskeantal) | 15705020931137 |
| GTIN-13 Nummer | 5705020931130 |
| Bredde | 195 mm |
| Højde | 195 mm |
| Længde | 240 mm |
| Indhold | 2.5 Liter |
| Max. Bars tryk | 10 Bar |
| Min. Bars tryk | 2 Bar |
| Synlig børstehårslængde | 999 mm |
| Max. brugstemperatur (for fødevarekontakt) | 60 °C |
| Min. brugstemperatur | 5 °C |
| Bruttovægt | 0.437 kg |
| Nettovægt | 0.307 kg |
| Materiale | Polyethylene (HDPE) |
| Max. pH-værdi i brugsopløsning | 11 pH |
| Min. pH-værdi i brugsopløsning | 2 pH |
| Oprindelsesland | Danmark |







