Beskrivelse
| Toldpositionsnummer | 84818099 |
| GTIN-14 Nummer (Æskeantal) | 15705020930536 |
| GTIN-13 Nummer | 5705020930539 |
| Bredde | 190 mm |
| Højde | 175 mm |
| Længde | 290 mm |
| Max. bars tryk | 10 Bar |
| Min. Bars tryk | 2 Bar |
| Koblingsstørrelse | 1/2 “ |
| Indhold | 1.4 Liter |
| Max. rengøringstemperatur (Opvaskemaskine) | 40 °C |
| Max. brugstemperatur (ikke fødevarekontakt) | 40 °C |
| Min. brugstemperatur | 5 °C |
| Bruttovægt | 0.88 kg |
| Nettovægt | 0.718 kg |
| Materiale | Messing; Orgalloy; TSGZ 15 |
| Max. pH-værdi i brugsopløsning | 11 pH |
| Min. pH-værdi i brugsopløsning | 2 pH |
| Oprindelsesland | Danmark |










