Beskrivelse
| I overensstemmelse med forordning (EC) 1935/2004 om fødevarekontaktmaterialer | Ja |
| FDA kompatible råvarer (CFR 21) | Ja |
| Produceret i henhold til EU Regulativ 2023/2006/EU for God Fremstillingspraksis | Ja |
| GTIN-14 Nummer (Æskeantal) | 15705020933155 |
| GTIN-13 Nummer | 5705020933158 |
| Toldpositionsnummer | 3917330090 |
| Lever op til Halal kravene | Ja |
| Max. bars tryk | 12 Bar |
| Koblingsstørrelse | 1/2 “ |
| Bredde | 260 mm |
| Højde | 125 mm |
| Slangelængde | 10000 mm |
| Bruttovægt | 1.7 kg |
| Nettovægt | 1.7 kg |
| Max. rengøringstemperatur (Opvaskemaskine) | 40 °C |
| Max. brugstemperatur (ikke fødevarekontakt) | 40 °C |
| Min. brugstemperatur | -5 °C |
| Materiale | PVC; Forkromet messing |
| Max. pH-værdi i brugsopløsning | 11 pH |
| Min. pH-værdi i brugsopløsning | 2 pH |
| Oprindelsesland | Danmark |









