Beskrivelse
Fejekost m hul til skaft, lavet af træ.
Måler 75 x 680 mm.
| Materiale | Wood, Bassine/Bahia/Sherbo, Copperplate Brass |
|---|---|
| Antal pr. æske | 6 Stk. |
| Højde | 150 mm |
| Længde | 680 mm |
| Bredde | 90 mm |
| Colli Længde | 710 mm |
| Colli højde | 210 mm |
| Colli Bredde | 300 mm |
| Bruttovægt | 1.136 kg. |
| Nettovægt | 1.136 kg |
| Oprindelsesland | Denmark |




