Beskrivelse
| Produceret i henhold til EU Regulativ 2023/2006/EU for God Fremstillingspraksis | Ja |
| FDA kompatible råvarer (CFR 21) | Ja |
| I overensstemmelse med forordning (EC) 1935/2004 om fødevarekontaktmaterialer | Ja |
| Lever op til REACH Regulativ Nr. 1907/2006 | Ja |
| Toldpositionsnummer | 39233090 |
| GTIN-14 Nummer (Æskeantal) | 15705020568630 |
| GTIN-13 Nummer | 5705020568633 |
| Lever op til Halal kravene | Ja |
| Bredde | 330 mm |
| Indhold | 12 Liter |
| Højde | 330 mm |
| Længde/dybde | 325 mm |
| Anbefalet sterilisationstemperatur (Autoklave) | 121 °C |
| Max. brugstemperatur (ikke fødevarekontakt) | 100 °C |
| Max. rengøringstemperatur (Opvaskemaskine) | 93 °C |
| Max. tørretemperatur | 120 °C |
| Min. brugstemperatur | -20 °C |
| Max. brugstemperatur (for fødevarekontakt) | 100 °C |
| Bruttovægt | 1.09 kg |
| Nettovægt | 1 kg |
| Materiale | Polypropylen; Rustfrit Stål |
| Max. pH-værdi i brugsopløsning | 10.5 pH |
| Min. pH-værdi i brugsopløsning | 2 pH |
| Oprindelsesland | Danmark |









